Spotkanie z Patrolem Saperskim
autor: admindata: 08.02.2017
„Nie wszystko co znajdziesz, jest bezpieczne”

Dnia 8 lutego 2017 r. do naszej szkoły przyjechał brzeski patrol saperski z 1. Pułku Saperów imienia Tadeusza Kościuszki. Saperzy prowadzili zajęcia z zakresu bezpieczeństwa pod tytułem „Nie wszystko co znajdziesz, jest bezpieczne”. Przekazali ogólne wiadomości o  przedmiotach wybuchowych i niebezpiecznych, charakterystyce i zakresie działań patrolu rozminowania oraz  procedurach działania patrolu rozminowania. Głównym jednak celem wizyty było uczulenie młodzieży na „dziwne znaleziska”, którymi mogą być np. stare granaty, miny czy jakaś amunicja. Pod żadnym pozorem nie wolno podnosić, odkopywać, przenosić, wrzucać do ognisk, stawów i przede wszystkim nie wolno bawić się tymi przedmiotami. Saperzy jasno określili działania jakimi należy się kierować gdy znajdzie się niewybuchy. Należy powiadomić odpowiednie służby kontaktując się na nr 112 lub 997. Żołnierze ostro podkreślali, że „zardzewiała śmierć nadal zbiera żniwo” i należy być ostrożnym.  Uczniowie oglądali film o pracy saperów oraz mogli zobaczyć sprzęt saperski jaki towarzyszy żołnierzom w ich pracy. Młodzież najbardziej zaciekawiły specjalne buty saperskie, które służą do chodzenia po polu minowym oraz 30 kilogramowy kombinezon.
Dziękujemy żołnierzom z 1. Pułku Saperów imienia Tadeusza Kościuszki za  praktyczną i pouczającą lekcję!
mgr Małgorzata Wróblewska
Uległa zmianie aktualna strona internetowa szkoły