„ W magicznym świecie baśni i bajek różnych narodów”
autor: admindata: 15.03.2017
„ W magicznym świecie baśni i bajek różnych narodów” – pod takim hasłem uczniowie naszego gimnazjum już po raz kolejny wzięli udział w dniu 3 marca 2017 r., w XIX Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Obcojęzycznych w Opolu. Wspaniałe talenty naszej szkoły rywalizowały z 13 drużynami z całego województwa. Nasi artyści przygotowali w tym roku  łącznie 4 przedstawienia :

I miejsce
•   Die Liebe hat gewonnen- obsada: Małgorzata Szymczak, Piotr Dacyszyn, Martyna Skrzypnik, Julia Jaroszek, Eliza Bombik, Anna Twaróg, Mateusz Kamiński, Kacper Jaworski;  muzyka: Anna Kopij, Julia Jaroszek, Piotr Sopata, Agnieszka Włodarczyk; reżyseria: mgr Natalia Hojeńska;
IV  miejsce
•   Who will be the best partner for the ball” - obsada: Maria Macijewska, Sabina Stajszczyk, Patrycja Bednarz, Julia Florków, Oliwia Florków, Jessica Pawłuszko, Wiktoria Szewczyk; reżyseria: mgr  Aneta Kramarczyk ;
III miejsce
•   Support Gruop - obsada: Gabriela Chojnacka, Michał Czajkowski, Sara Guszpit, Patryka Karliński, Adam Łojowski, Stojan Metodier, Paulina Mucha, Karolina Mysłek, Gabriel Szyszka, Olga Wierzbicka; reżyseria: mgr Agata Hojeńska;
III miejsce
•    Red Riding Hood’s Vlog - obsada: Kaja Buśko, Adrianna Filipek, Klaudia Jęczalek, Jowita Stadniczuk, Kamila Nowak, Zuzanna Majewska; reżyseria: mgr Agata Hojeńska;

Artyści długo i rzetelnie przygotowywali się do konkursu, wspólnie opracowywali scenariusz, ćwiczyli z ogromnym zaangażowaniem przypisaną im rolę, trenowali grę aktorską, przygotowali scenografię i stroje, uczyli się wspólnie pomagając sobie wzajemnie, wymieniali się pomysłami, wspierali i kibicowali sobie szczerze. Scena należała do nich - wykazali się nie tylko wyśmienitym talentem aktorskim, ale również poprawnością językową oraz talentem muzycznym i  tanecznym. Przedstawienia nagrodzone zostały gromkimi brawami i gratulacjami jury. Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymali szczególne gratulacje jury za rewelacyjną i bezkonkurencyjną grę aktorską. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Natalia Hojeńska