VII Powiatowy Przegląd Teatrów Anglojęzycznych
autor: admindata: 30.05.2017
W dniu 26.05.2017 odbył się w BCK VII Powiatowy Przegląd Teatrów Anglojęzycznych, w którym najlepiej zaprezentowało się nasze Gimnazjum. I miejsce zdobyło przedstawienie „Red Riding Hood’s Vlog” przygotowane przez uczennice klasy III A tj.: Kaję Buśko, Adriannę Filipek, Klaudię Jęczalek, Jowitę Stadniczuk, Kamilę Nowak oraz Zuzannę Majewską pod opieką pani Agaty Hojeńskiej.
Wyróżnienia zdobyły dwa przedstawienia również z Gimnazjum nr 3: „Who will be the best partner for the ball” przygotowane przez uczennice klasy I CD:  Marię Maciejewską, Sabinę Stajszczyk,
Patrycję Bednarz, Julię Florków, Oliwię Florków, Jessicę Pawłuszko oraz Wiktorię Szewczyk pod opieką pani Anety Kramarczyk, oraz przedstawienie „Support Group” w obsadzie Gabriela Chojnacka, Michał Czajkowski, Sara Guszpit, Patryka Karliński, Adam Łojowski, Stojan Metodier, Paulina Mucha, Karolina Mysłek, Gabriel Szyszka, Olga Wierzbicka pod kierunkiem pani Agaty Hojeńskiej.
Scenariusze do przedstawień zostały napisane przez naszych uczniów. Powstały one z pomysłów zaczerpniętych z różnych bajek. Wspaniałe stroje i scenografia to również ciężka praca naszych artystów.
Aneta Kramarczyk