Spotkanie Dyrektorów Szkół Innowacyjnych
autor: admindata: 23.06.2016
W dniach 17-18.06.2016 r. dyrektorzy szkół zrzeszonych w Stowarzyszeniu Szkół Innowacyjnych Regionu Opolskiego wzięli udział w seminarium pt. „Miejsce szkoły w środowisku lokalnym. Uwarunkowania kulturowe, regionalne i historyczne.” Organizatorami seminarium byli dyrektorzy następujących szkół: Gimnazjum w Kościerzycach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czepielowicach, Publicznego Gimnazjum nr 3 w Brzegu oraz Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu. Gościem specjalnym był Opolski Kurator Oświaty Pan Michał Siek. Seminarium zgromadziło ponad czterdziestu dyrektorów szkół Opolszczyzny. W jego ramach prezentowane były innowacje pedagogiczne i problemowe podejmowane w ciągu bieżącego roku szkolnego i latach poprzednich w edukacji szkolnej. Uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w „dobrych praktykach” oraz zaczerpnąć z nich pomysły na kolejne lata szkolne, a także „naładować” baterie do dalszej pracy.
Nasza szkoła pięknie zaprezentowała się w „Lwowskiej Polce” oraz pięknym programie artystycznym dotyczącym naszego patrona – „Orląt Lwowskich”. Uczestnicy odwiedzili „Obozowisko Orląt” oraz „Lwowska kawiarenkę” gdzie tak jak przed laty zobaczyli występy „Lwowskich artystów” i mieli możliwość rozwiązywania problemów matematycznych.
Oprócz tego zaprezentowane zostały działania uczniów i nauczycieli związane z innowacjami: matematyczną, niemiecko-angielską, chemiczno-historyczną oraz strzelecką.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września o godz 9:00