Wielki piknik sportowego Fundacji LOTTO Milion Marzeń
autor: admindata: 27.05.2016
Ponad 40 wybitnych sportowców i aż 19 sportowych stacji czekało na gimnazjalistów podczas wielkiego pikniku sportowego Fundacji LOTTO Milion Marzeń - „Szkolna Kumulacja Aktywności – ćwicz z mistrzem”, który  20 maja br. odbył się na terenie AWF Warszawa.
Hokej na trawie, rugby, łucznictwo, sporty walki, strzelectwo, szermierka, koszykówka, czy piłka nożna – to tylko część dyscyplin sportowych, w których młodzież z 18 gimnazjów z całej Polski mogła spróbować swoich sił pod okiem mistrza sportu.
Na specjalnie przygotowanych stanowiskach gimnazjaliści z naszej szkoły mieli okazję poćwiczyć z mistrzami, m.in. z wioślarzami: Michałem Jelińskim i Kajetanem Broniewskim, kajakarzami: Adamem Wysockim i Adamem Seroczyńskim, koszykarzami: Wojciechem Urbaniakiem i Piotrem Pawlakiem oraz szermierzem Mateuszem Górskim czy ciężarowcem Pawłem Najdkiem. W programie imprezy znalazły się również biegi na 1,5 i 2,5 km. Celem pikniku było zaszczepienie w młodych ludziach sportowej pasji i przekonanie ich, że sport to zabawa i przyjemność. Udało się! Pokonywaniu sportowych wyzwań towarzyszyło mnóstwo pozytywnych emocji.
Piknik został zorganizowany przez Fundację LOTTO Milion Marzeń, z dofinansowaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Udział w imprezie wzięły szkoły wyróżnione w ogólnopolskim konkursie dla gimnazjów - „Szkolna Kumulacja Aktywności – ćwicz z mistrzem”.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września o godz 9:00