Konstytucja 3 Maja
autor: admindata: 06.05.2017
W piątek, 28 kwietnia 2017 roku, odbył się konkurs wiedzy o Konstytucji 3. maja. Sześciu uczestników reprezentujących swoje klasy zmierzyło się z rozmaitymi pytaniami, sprawdzającymi nie tylko zakres wiedzy uczniów, ale także weryfikowały ich spostrzegawczość i umiejętność łączenia informacji. Spotkanie poprowadził pan Adam Tomków, natomiast nad przebiegiem konkursu czuwała pani Anna Szcześnik.
 Uczestnicy spotkali się o godzinie 8.50 w sali nr 2. Ich pierwszym zadaniem było obejrzenie krótkiego filmu dotyczącego omawianych wydarzeń. Opierając się na własnej wiedzy i informacjach wyniesionych z prezentacji, zawodnicy odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania. Następny etap dotyczył identyfikacji obrazów, gdzie dodatkowo można było wykazać się znajomością malarstwa historycznego. Po zakończeniu obu zadań, przewagę punktową nad konkurentami zyskał Jakub Salij, tym samym zdobywając zwycięstwo. Aby rozstrzygnąć sytuację na drugim i trzecim miejscu należało przeprowadzić aż dwie dogrywki. Najbardziej interesujący okazał się pojedynek między Mikołajem Pirógiem a Justyną Kozioł. Konkurenci przez długi czas nie mogli zdobyć przewagi nad przeciwnikiem, zanim ostatecznie wygrałą Justyna, dzięki czemu zajęła drugie miejsce. Mikołaj natomiast stanął na zasłużonym, trzecim miejscu na podium.
 Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy wykazania się wiedzą z zakresu historii Polski, a także życzymy dalszych sukcesów osiąganych dzięki własnej pasji w tej dziedzinie.
Klaudia Mendel
komunikat komunikat
Uległa zmianie aktualna strona internetowa szkoły
zobacz też »
Interklasa Gazeta.pl Komputer świat Tlen.pl OKE Wrocław Brzeg.pl Herb
brzeskie szkoły:
PSP nr 1 PSP nr 3 PSP nr 5 PG nr 1 ZS nr 1 ZSS ZSB ZSE ZSZ nr 1 LO nr 1 LO nr 2