Gimnazjada 2013
autor: admin
Projekt Deutsch-Wagen-Tour to akcja promująca naukę języka niemieckiego. 8 października  Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Orląt Lwowskich w Brzegu gościło lektorkę panią Małgorzatę Urlich- Kornacką , która w sposób nowatorski zachęcała uczniów do nauki właśnie tego języka. Pani Natalia Hojeńska – organizator spotkania oraz nauczycielka języka niemieckiego wraz z uczniami klas pierwszych i ich wychowawcami przystroili na ten dzień salę gimnastyczną. W interesujących i barwnych warsztatach udział wzięli wszyscy uczniowie klas pierwszych, był to również ich dzień integracji.
 Przed godziną 9 na boisku szkolnym zjawił się kolorowy samochód oznaczony logo „Deutsch-Wagen-Tour”. Samochód ten wywarł duże wrażenie na całej społeczności szkoły.
Od godziny 9 trwały niezwykłe zajęcia prowadzone przez lektorkę. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach. Spotkanie rozpoczęli przedstawiciele klas pierwszych witając gościa w języku niemieckim. Usłyszeliśmy również piosenkę w tym języku przy akompaniamencie gitary oraz piękna grę na flecie. Całą uroczystość oficjalnie otworzyła Pani Dyrektor Katarzyna Grochowska. Wszyscy z niecierpliwością czekali na animację językowe przygotowane przez panią  Małgorzatę.  
Dzieci w sposób bardzo aktywny, przy pomocy chusty animacyjnej poznawały nowe słownictwo. Następnie gościły w niemieckim Zoo, malowały swoje portrety na balonach – ucząc się przy tym z uśmiechem słownictwa, odegrały mecz piłki nożnej, na końcu pełni zapału konkurowali w quizie o Niemczech. Dzień był pełen wrażeń i dobrego humoru. Na koniec uczniowie obdarowani zostali różnymi prezentami oraz dokonano wspólnego zdjęcia.
Uczniowie przygotowali również plakaty związane z tematyką niemiecką, które wzięły udział w konkursie. Trzy prace zostały wyłonione i nagrodzone przez panią Małgosię.
Tego dnia Lektorka  przekonała chyba każdego ucznia, że nauka języka jest bardzo przyjemna i wcale nie jest trudna, a hasło „Jasne, że Klar” z pewnością zachęci wszystkich do nauki języka niemieckiego.

Natalia Hojeńska
komunikat komunikat
Uległa zmianie aktualna strona internetowa szkoły
zobacz też »
Interklasa Gazeta.pl Komputer świat Tlen.pl OKE Wrocław Brzeg.pl Herb
brzeskie szkoły:
PSP nr 1 PSP nr 3 PSP nr 5 PG nr 1 ZS nr 1 ZSS ZSB ZSE ZSZ nr 1 LO nr 1 LO nr 2