Gimnazjada 2014
autor: admin
    W środę ,ósmego października 2014 roku, w naszej szkole  odbyła się Gimnazjada – coroczna uroczystość  „przyjęcia" pierwszoklasistów do społeczności uczniowskiej. Tego roku na najmłodszych naszych kolegów i koleżanki czekało wiele atrakcji. Pierwszą z nich była  niezwykle ciekawa prezentacja multimedialna na temat zdrowego odżywiania  w korelacji z przedmiotami ścisłymi pt. ”Matematyka  wokół nas’’ oraz konkurs wiedzy, który poprowadziły  uczennice klasy IIIc .Nagrodą specjalną  w zmaganiach konkursowych były przepyszne  owoce.
      Na zakończenie konkursowych zmagań przed  licznie zgromadzoną publicznością wystąpił dwuosobowy  zespół mażoretek „SENIORITA’’ z Dobrzenia Wielkiego, prezentując  oryginalne układy choreograficzne.
       Druga część gimnazjady została zorganizowana na boisku szkolnym, gdzie ,zgodnie z zasadą fair play, młodzież przystąpiła do wspólnej rywalizacji. Wśród przygotowanych przez nauczycieli  wychowania fizycznego  licznych konkurencji były między innymi :kozłowanie piłką koszykową,przechodzenie przez szarfę ,biegi na czas czy slalom. Wszyscy uczniowie ,przy dużym wsparciu swoich wychowawców, dali z siebie wszystko i dzielnie walczyli o wysokie lokaty.
Po  podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że I miejsce zajęła klas Ic, drugie Ib, natomiast  trzecie miejsce na podium zajęły klasy Id i I b. Gratulacje!!!
Miłym zakończeniem sportowej  rywalizacji  klas pierwszych było wręczenie  przez organizatorów  pamiątkowych dyplomów  oraz  smacznych i zdrowych  upominków.
   
Karolina Mielnik IIIa
    Gabriela Chojnacka Id
komunikat komunikat
Uległa zmianie aktualna strona internetowa szkoły
zobacz też »
Interklasa Gazeta.pl Komputer świat Tlen.pl OKE Wrocław Brzeg.pl Herb
brzeskie szkoły:
PSP nr 1 PSP nr 3 PSP nr 5 PG nr 1 ZS nr 1 ZSS ZSB ZSE ZSZ nr 1 LO nr 1 LO nr 2